Cекція дизайну одягу

Створюй власні колекції модного одягу, прогнозуй модні тенденції, вивчай кольорознавство, основи художньої композиції, матеріалознавство, проєктування та моделювання одягу за сучасними технологіями! А також створення власних фешн-аксесуарів та дизайн взуття!

 

Створюй нові контексти сучасної моди!

Консультації з навчального процесу

“Дизайн одягу та взуття”

Фахові дисципліни:

Дизайн одягу: дизайн-проектування, моделювання форми костюма, дизайн матеріалів та аксесуарів, fashion ілюстрація, конструювання виробів, виконання проекту в матеріалі, інноваційні технології в проектуванні одягу, дизайн портфоліо, матеріалознавство та конфекціонування, аналітика світових трендів, виконання проекту в матеріалів, технологія виготовлення fashion виробів.

Олександра Петрівна

Пенчук

Кандидат технічних наук,

Доцент

У 1992р. закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості за спеціальністю конструювання швейних виробів, отримала диплом за кваліфікацією інженер-конструктор-технолог.
З 1992 по 1994р працювала в Київському технологічному інституті легкої промисловості в науково-дослідному відділі інженером-конструктором 2 категорії. З 1996р. працювала у Державній академії легкої промисловості України асистентом на кафедрі технології та конструювання швейних виробів. З 2007 року – в Київському національному університеті технологій та дизайну на посаді доцента кафедри технології та конструювання швейних виробів.  З 1999р і до сьогодні працює в Київському національному університеті культури і мистецтв на посаді доцента, завідувача секції  дизайну одягу.

Має більше 40 публікацій, а також розділ у навчальному посібнику. Брала участь у 15 науково-практичних конференціях з виступом та публікацією тез. Наукова діяльність здійснюється за темою: „Принципи забезпечення форми та формостійкості одягу з урахуванням властивостей матеріалів” в межах наукового напрямку “Нові науковомісткі технології виробництва матеріалів, виробів широкого вжитку та спеціального призначення”.

Викладає дисципліни: “Художнє конструювання та моделювання”, “Формотворення в костюмі”.

Ольга Миколаївна

Шандренко

Кандидат мистецтвознавства,

Cтарший науковий співробітник,

Доцент

Автор більше 20 статей, 10 тез доповідей, автор більше 20 колекцій одягу. Базова кваліфікація – художник-дизайнер. Напрямок наукової діяльності -«Комунікативний дизайн». На даний час працює над дисертаційним дослідженням на тему «Візуальні комунікації моди кінця ХХ початку ХІХ століття». Керівник творчих проектів учасників Міжнародного фестивалю молодих дизайнерів «Design KNUKіM unifestival 2008». Координатор другого Міжнародного фестивалю дизайну та реклами «Молоді дизайнери назустріч Євро-2012» (2009 р.). Керівник проектів 10 учасників фестивалю, з яких 8 стали фіналістами та отримали призові місця.

Леся Іванівна

Турчак-Лазуренко

 Кандидат мистецтвознавства,

Доцент

2004 р – Закінчила Київський національний університет культури і мистецтв.

2004-2007 рр. – аспірантура Київського національного університету культури і мистецтв, спеціальність «Теорія і історія культури»

2011 р. – Кандидат мистецтвознавства, кандидатська дисертація на тему: «Еволюція образотворчого мистецтва в Незалежній Україні».

Працювала заступником декана Інституту дизайну і реклами КНУКіМ (2011);

Брала участь у підготовці та проведенні фестивалю дизайну КНУКіМ (2011)

2018 р. – отримала звання «Доцент».

Член спілки дизайнерів України. Автор 28 публікацій у фахових виданнях. Коло наукових інтересів: сучасне образотворче мистецтво, творчість українських митців у світі.

Катерина Миколаївна

Гамалія

Доктор мистецтвознавства,

Кандидат історичних наук,

Доцент

Лектор-викладач авторських курсів «Історія мистецтв», «Історія садово-паркового мистецтва», «Історія архітектури та синтезу мистецтв»; куратор і організатор реставраційної, археологічної, екскурсійної практичної діяльності студентів, яка проводиться як в Україні, так і за кордоном; співорганізатор та аналітик виставкової діяльності; автор низки статей про розвиток цивілізацій та культур Стародавнього світу; автор та організатор лекторіїв на базі виставок сучасного мистецтва. 1985-1991 – Київський державний художній інститут, факультет історії та теорії мистецтва (викладачі: П.Білецький, Ю.Асєєв, Л.Міляєва, Г.Заварова, М.Криволапов, В.Джулай, А.Бєляєва); 1992 – Центральний Європейський Університет (CEU) Прага-Будапешт, спеціалізація «Філософія  та психологія мистецтва»; 1991-1994 – аспірантура при Київському інженерно-будівельному інституті, спеціальність історія та теорія архітектури; 1993-1996 – Міжнародний журнал «Индустрия развлечений», головний редактор розділу Україна; 1998 -2012 – Мистецький інститут художнього моделювання та дизайну ім. С.Далі, викладач, завідувач кафедри мистецтвознавства; 2007 – кадидат історичних наук; 2011 – доцент; 2010 – участь в діяльності археологічної групи АНУ по дослідженню фундаментів Десятинної церкви; 2011 – участь в археологічних дослідженнях давніх міст кікладської культури (Греція); 2011 – нагородженна знаком «За розбудову освіти»; 2012 – участь в діяльності трипільської археологічної групи АНУ (Легедзине).

Катерина Олександрівна

Кисельова

 Кандидат технічних наук,

Доцент

Член спілки дизайнерів України. Автор більше 80 наукових та науково-методичних праць, автор близько 20 промислових колекцій одягу, більше 200 моделей з яких впроваджено у виробництво, учасник  та лауреат міжнародних фестивалів, конкурсів та виставок. Має досвід співробітництва з міжнародними компаніями: Falke fashion (Joop, Falke), С&A Int. (C&А, Сanda), UK International Inc. (Etam, Damart, Jannifer), Inotex (Zara). Aвтор програм з дисциплін: «Основи композиції», «Дизайн-проектування», «Формотворення», «Макетування та моделювання», «Виконання проекту в матеріалі». Керівник  більше 60 творчих проектів учасників міжнародних конкурсів та фестивалів, у тому числі  Міжнародних фестивалів молодих дизайнерів «Design KNUKіM unifestival», «Молоді дизайнери назустріч ЄВРО-2012», «Печерські каштани», «Адмиралтейская игла», «Арт-мода», «Сезони моди – погляд у майбутнє»  та інших.

Викладає дисципліни: «Дизайн-проектування», «Формотворення».

 

Марина Вікторівна

Вороніна

 Кандидат педагогічних наук,

Старший викладач

Кваліфікація:
– викладач фахових дисциплін спеціалізації «Дизайн одягу та аксесуарів»;
– художник-модельєр одягу;
– художник театральних (сценічних) костюмів;
– інженер-технолог швейних виробів (Київський технологічний інститут
легкої промисловості, 1984р.). Має 25-річний досвід роботи художником-модельєром одягу в авторському салоні «Краса і мода» (1990-2014рр., м. Луганськ). Дипломант міжнародних (Київ «ALTA MODA», 1992) та призер всеукраїнських (Харків, 1996; Дніпропетровськ, 2002; Донецьк, 2004) професійних конкурсів з моделювання одягу. Художник по костюмах для учасниць конкурсів краси «Міс Луганочка», «Місіс Донбас», «Міс Україна», «Міні-міс Світу» (1996-2009).

У 2007-2013 рр. очолювала кафедру художнього моделювання одягу
Луганської державної академії культури і мистецтв (ЛДАКМ). В ці ж роки під її керівництвом, як художника по костюмах, було створено колекції театральних костюмів до вистав студентської оперної студії та сценічних костюмів студентських творчих колективів ЛДАКМ («Русалка», «Євген Онєгін», «Ромео і Джульєтта», «Монтеккі і Капулетті», «Ключ на бруківці», «Сестра Анжеліка», «Таємний шлюб», «Шлюбний вексель», «Украдене щастя», «Лісова пісня», естрадні та хореографічні номери).
Протягом багатьох років (2001-2013рр.) – член журі професійних та
студентських творчих конкурсів: міжнародних (Донецьк – фестиваль «Текстиль и мода», Москва – «Московская Международная Ассамблея Моды»), всеукраїнських (Харків – «NOVAMODA», Луганськ – «Нить Ариадны») та регіональних (Луганськ – «Астарта») – за напрямом одяг, макіяж, нейл-дизайн, дизайн-проекти, боді-арт, ескізи.
У 2016 році захистила кандидатську дисертацію за тематикою «Розвиток
творчих здібностей майбутніх художників-модельєрів одягу засобами
проектних технологій» (13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти).
Приймала активну участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних
наукових конференціях. Є автором 15 наукових статей та 10 навчально-
методичних розробок.

Наталія Миколаївна 

Литвиненко

Кандидат технічних наук,

Старший науковий співробітник,

Доцент

Після закінчення Київського державного університету технологій та
дизайну працювала в Київському науково-дослідному інституті текстильно-
галантерейної промисловості старшим науковим співробітником.
Кандидатську дисертацію захистила в 2006 р. Після захисту дисертації в
2006-2007 рр. працювала асистентом кафедри технології трикотажного
виробництва за сумісництвом. У 2008 році отримала наукове звання старший
науковий співробітник. З 2008 року – доцент кафедри технології
трикотажного виробництва на контрактній основі. З 2015 року – доцент
кафедри дизайну одягу КНУКіМ на контрактній основі. Є лектором з
дисциплін “Технології виготовлення fashion виробів” та “Виконання проекту
в матеріалі”.
Автор 28 наукових статей, 14 тез доповідей, 16 методичних вказівок,
одного патенту України на винахід. Співавтор підручника для студентів
вищих навчальних закладів «Проектування виробництв трикотажної
промисловості» з грифом МОН України.

Кирило Аркадійович

Харитонцев

Старший викладач,

Асистент кафедри

Провідний український дизайнер одягу, стиліст. Навчався на кафедрі дизайну одягу КНУКіМ. Створював аксесуари для колекції Kostel’ni SS 2015 Lviv Fashion Week. Розробив власну капсульну колекцію «Umberto» спираючись на творчість живопису кубо-футуристів. Розробляв і виготовляв луки для тематичних фешн відео в співробітництві з фотостудією «ANRE». Приймав участь в 3 Всеукраїнському фестивалі дизайну та реклами «НАЗУСТРІЧ ЄВРО-2012» (І місце).

Ольга Олександрівна

Лавренюк

 Кандидат мистецтвознавства,

Старший викладач

Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Етнонаціональні особливості українського вбрання». 2006 році закінчила магістратуру факультету Індустрії моди, Київського національного університету культури і мистецтв. 2002-2006 рр. – студентка КНУКіМ, 2016-2011– викладач НПЦ «Академія мистецтва краси», 2011-2016 методист КНУКіМ.

Викладає дисципліни: “Дизайн виставок і ярмарок”, “Дизайн аксесуарів і матеріалів”, Прогнозування моди”.

Тетяна Володимирівна

Дементович

Старший викладач

 

Здобувач КНУКіМ. Викладає практичні заняття з дисциплін «Виконання проекту в матеріалі», «Конструювання», «Сучасні технології виготовлення одягу».

Олена Сергіївна

Пересунько

Завідувачка лабораторії

У 2019 закінчила Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, факультет педагогіки і психології, вчитель з основ здоров’я, практичний психолог.
    Займається веденням службової документації кафедри, плануванням педагогічного навантаження професорсько-викладацького складу.

 –

Реєстрація для абітурієнтів 2024