Cекція дизайну одягу

Одна з найбільш відомих кафедр факультету дизайну, в роботі якої поєднується багаторічний досвід підготовки фахівців для модельного бізнесу, нові методики, технології та матеріали. Кафедрою поглиблено розглядаються всі складові створення стилю та іміджу, розробляються колекції прет-а-порте, прет-а-порте-де люкс, реалізуються авангардні та арт-проекти театрального та видовищного костюмів. На кафедрі працюють видатні проектувальники-практики, мистецтвознавці, фахівці фешн- бізнесу, знані спеціалісти в галузі дизайну.

Консультація приймальної комісії з фаху

“Дизайн одягу”

Пенчук Олександра Петрівна
‎+380 67 288 3598

Фахові дисципліни:

Дизайн одягу: дизайн-проектування, моделювання форми костюма, дизайн матеріалів та аксесуарів, fashion ілюстрація, конструювання виробів, виконання проекту в матеріалі, інноваційні технології в проектуванні одягу, дизайн портфоліо, матеріалознавство та конфекціонування, аналітика світових трендів, виконання проекту в матеріалів, технологія виготовлення fashion виробів.

Олександра Петрівна

Пенчук

Завідувач секції дизайну одягу,

кандидат технічних наук, доцент

У 1992р. закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості за спеціальністю конструювання швейних виробів, отримала диплом за кваліфікацією інженер-конструктор-технолог.
З 1992 по 1994р працювала в Київському технологічному інституті легкої промисловості в науково-дослідному відділі інженером-конструктором 2 категорії. З 1996р. працювала у Державній академії легкої промисловості України асистентом на кафедрі технології та конструювання швейних виробів. З 2007 року – в Київському національному університеті технологій та дизайну на посаді доцента кафедри технології та конструювання швейних виробів.  З 1999р і до сьогодні працює в Київському національному університеті культури і мистецтв на посаді доцента, завідувача секції  дизайну одягу.

Має більше 40 публікацій, а також розділ у навчальному посібнику. Брала участь у 15 науково-практичних конференціях з виступом та публікацією тез. Наукова діяльність здійснюється за темою: „Принципи забезпечення форми та формостійкості одягу з урахуванням властивостей матеріалів” в межах наукового напрямку “Нові науковомісткі технології виробництва матеріалів, виробів широкого вжитку та спеціального призначення”.

Викладає дисципліни: “Художнє конструювання та моделювання”, “Формотворення в костюмі”.

Ліана Миколаївна

Білякович

Кандидат технічних наук, доцент

Матеріалознавець, аналітик та прогнозист моди. Тренінг-консультант Гільдії виробників одягу України. Автор понад 70 наукових праць. Диплом REFA-International (Німеччина) «Топ-менеджмент європейської fashion-індустрії» (друга вища освіта). Закінчила докторантуру КНУКіМ, готує до захисту докторську дисертацію «Стилістика бароко в моді XVII-XXI ст.: парадигма та ремінісценції». Здійснює керівництво дисертаційними дослідженнями аспірантів КНУКіМ за спеціальністю «Мистецтвознавство». Координатор та розробник проекту створення Галереї української моди «FASHION LAB». Координатор першого фестивалю молодих дизайнерів на базі КНУКіМ «DESIGN-KNUKiM-2008. Uni FESTIVAL». Член журі багатьох фестивалів моди та спеціалізованих виставок. Розробила і впровадила в Україні інвестиційний проект видання міжнародного спеціалізованого журналу «International Textiles». Білякович Ліаною Миколаївною вперше в СНД розроблено і запатентовано нові навчальні дисципліни для ВНЗ – «Прогнозування моди» та «Методологія прогнозування моди» (зміст, концепція, структура, навчальна програма); отримані Свідоцтва про реєстрацію авторського права № 37053 і №37054, видані Державним департаментом інтелектуальної власності України. Білякович Л.М. – засновник наукової школи прогнозування моди в Україні.

Ольга Миколаївна

Шандренко

Кандидат мистецтвознавства,

старший науковий співробітник, доцент

Автор більше 20 статей, 10 тез доповідей, автор більше 20 колекцій одягу. Базова кваліфікація – художник-дизайнер. Напрямок наукової діяльності -«Комунікативний дизайн». На даний час працює над дисертаційним дослідженням на тему «Візуальні комунікації моди кінця ХХ початку ХІХ століття». Керівник творчих проектів учасників Міжнародного фестивалю молодих дизайнерів «Design KNUKіM unifestival 2008». Координатор другого Міжнародного фестивалю дизайну та реклами «Молоді дизайнери назустріч Євро-2012» (2009 р.). Керівник проектів 10 учасників фестивалю, з яких 8 стали фіналістами та отримали призові місця.

Катерина Миколаївна

Гамалія

Мистецтвознавець,

кандидат історичних наук, доцент

Лектор-викладач авторських курсів «Історія мистецтв», «Історія садово-паркового мистецтва», «Історія архітектури та синтезу мистецтв»; куратор і організатор реставраційної, археологічної, екскурсійної практичної діяльності студентів, яка проводиться як в Україні, так і за кордоном; співорганізатор та аналітик виставкової діяльності; автор низки статей про розвиток цивілізацій та культур Стародавнього світу; автор та організатор лекторіїв на базі виставок сучасного мистецтва. 1985-1991 – Київський державний художній інститут, факультет історії та теорії мистецтва (викладачі: П.Білецький, Ю.Асєєв, Л.Міляєва, Г.Заварова, М.Криволапов, В.Джулай, А.Бєляєва); 1992 – Центральний Європейський Університет (CEU) Прага-Будапешт, спеціалізація «Філософія  та психологія мистецтва»; 1991-1994 – аспірантура при Київському інженерно-будівельному інституті, спеціальність історія та теорія архітектури; 1993-1996 – Міжнародний журнал «Индустрия развлечений», головний редактор розділу Україна; 1998 -2012 – Мистецький інститут художнього моделювання та дизайну ім. С.Далі, викладач, завідувач кафедри мистецтвознавства; 2007 – кадидат історичних наук; 2011 – доцент; 2010 – участь в діяльності археологічної групи АНУ по дослідженню фундаментів Десятинної церкви; 2011 – участь в археологічних дослідженнях давніх міст кікладської культури (Греція); 2011 – нагородженна знаком «За розбудову освіти»; 2012 – участь в діяльності трипільської археологічної групи АНУ (Легедзине).

Леся Іванівна

Турчак

Доцент з/н, кандидат мистецтвознавства

Має стаж науково-педагогічної роботи понад 10 років. Автор статей на тему проблем сучасного образотворчого мистецтва, презентацій України на відомих європейських виставках та проектах, сучасних процесів в українському мистецтві тощо. Учасник міжнародних наукових конференцій.
Викладає дисципліни: історія дикоративно-прикладного мистецтва, історія мистецтв, історія костюму, дизайн матеріалів та аксесуарів.

Тетяна Володимирівна

Дементович

Старший викладач, завідувач швейною

лабораторією кафедри дизайну одягу

Завідувач сучасною швейною лабораторією кафедри дизайну одягу, здобувач КНУКіМ. Викладає практичні заняття з дисциплін «Виконання проекту в матеріалі», «Конструювання», «Сучасні технології виготовлення одягу».

Литвиненко Наталія Миколаївна

Кандидат технічних наук, старший
науковий співробітник, доцент

Після закінчення Київського державного університету технологій та
дизайну працювала в Київському науково-дослідному інституті текстильно-
галантерейної промисловості старшим науковим співробітником.
Кандидатську дисертацію захистила в 2006 р. Після захисту дисертації в
2006-2007 рр. працювала асистентом кафедри технології трикотажного
виробництва за сумісництвом. У 2008 році отримала наукове звання старший
науковий співробітник. З 2008 року – доцент кафедри технології
трикотажного виробництва на контрактній основі. З 2015 року – доцент
кафедри дизайну одягу КНУКіМ на контрактній основі. Є лектором з
дисциплін “Технології виготовлення fashion виробів” та “Виконання проекту
в матеріалі”.
Автор 28 наукових статей, 14 тез доповідей, 16 методичних вказівок,
одного патенту України на винахід. Співавтор підручника для студентів
вищих навчальних закладів «Проектування виробництв трикотажної
промисловості» з грифом МОН України.

Марина Вікторівна Вороніна

Старший викладач, кандидат педагогічних наук

Кваліфікація:
– викладач фахових дисциплін спеціалізації «Дизайн одягу та аксесуарів»;
– художник-модельєр одягу;
– художник театральних (сценічних) костюмів;
– інженер-технолог швейних виробів (Київський технологічний інститут
легкої промисловості, 1984р.).
Має 25-річний досвід роботи художником-модельєром одягу в
авторському салоні «Краса і мода» (1990-2014рр., м. Луганськ). Дипломант
міжнародних (Київ «ALTA MODA», 1992) та призер всеукраїнських (Харків,
1996; Дніпропетровськ, 2002; Донецьк, 2004) професійних конкурсів з
моделювання одягу. Художник по костюмах для учасниць конкурсів краси
«Міс Луганочка», «Місіс Донбас», «Міс Україна», «Міні-міс Світу» (1996-
2009).
У 2007-2013 рр. очолювала кафедру художнього моделювання одягу
Луганської державної академії культури і мистецтв (ЛДАКМ). В ці ж роки під її
керівництвом, як художника по костюмах, було створено колекції театральних
костюмів до вистав студентської оперної студії та сценічних костюмів
студентських творчих колективів ЛДАКМ («Русалка», «Євген Онєгін», «Ромео
і Джульєтта», «Монтеккі і Капулетті», «Ключ на бруківці», «Сестра Анжеліка»,
«Таємний шлюб», «Шлюбний вексель», «Украдене щастя», «Лісова пісня»,
естрадні та хореографічні номери).
Протягом багатьох років (2001-2013рр.) – член журі професійних та
студентських творчих конкурсів: міжнародних (Донецьк – фестиваль «Текстиль
и мода», Москва – «Московская Международная Ассамблея Моды»),
всеукраїнських (Харків – «NOVAMODA», Луганськ – «Нить Ариадны») та
регіональних (Луганськ – «Астарта») – за напрямом одяг, макіяж, нейл-дизайн,
дизайн-проекти, боді-арт, ескізи.
У 2016 році захистила кандидатську дисертацію за тематикою «Розвиток
творчих здібностей майбутніх художників-модельєрів одягу засобами
проектних технологій» (13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти).
Приймала активну участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних
наукових конференціях. Є автором 15 наукових статей та 10 навчально-
методичних розробок.

Кирило Аркадійович

Харітонцев

Старший викладач

Провідний український дизайнер одягу, стиліст. Навчався на кафедрі дизайну одягу КНУКіМ. Створював аксесуари для колекції Kostel’ni SS 2015 Lviv Fashion Week. Розробив власну капсульну колекцію «Umberto» спираючись на творчість живопису кубо-футуристів. Розробляв і виготовляв луки для тематичних фешн відео в співробітництві з фотостудією «ANRE». Приймав участь в 3 Всеукраїнському фестивалі дизайну та реклами «НАЗУСТРІЧ ЄВРО-2012» (І місце).

Ірина Анатоліївна

Гардабхадзе

Старший науковий співробітник, доцент

За період роботи дизайнером перспективно-виставкових та промислових колекцій створено більш 1000 моделей одягу різноманітного асортименту.
Розроблено більш ніж 100 науково-методичних праць, 33 статті у фахових виданнях. Праця «Сучасний одяг: науковий підхід до вирішення проблем дизайну» рекомендована Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності «Дизайн» спеціалізації «Дизайн одягу». Серед підготовлених під художнім керівництвом студентів-учасників показів – 65 фіналістів, 50 володарів призових місць, 3 Grand Prix.

Олена Сергіївна

Лєднік

Завідувач лабораторії дизайну одягу

У 2007 р. закінчила НПУ ім. М. П. Драгоманова, факультет української філології, викладач української мови і літератури, вчитель зарубіжної літератури та історії. З 2008 по 2011 рік навчалась в аспірантурі НПУ ім. М.П. Драгоманова. З 2006 по 2007 рік працювала методистом деканату Університету економіки та права «КРОК», 2007 по 2009 рік – методистом в КНУКіМ.    З 2009 по 2017 рік – завідувач лабораторії кафедри видавничої справи, кафедри журналістики та зв’язків з громадськістю  Інституту журналістики та міжнародних відносин КНУКіМ. З 2016 по 2017 рік – асистент кафедри журналістики і зв’язків з громадськістю КНУКіМ, викладач Коледжу Київського університету культури

Олена Миколаївні

Пальцун

Старший викладач,

кандидат технічних наук

У 1995 р. Закінчила Державну академію легкої промисловості Україні за спеціальністю «художнє моделювання одягу» та отримала диплом за кваліфікацією «художник-технолог».

У 1995 – 2001 р. навчалась в аспірантурі в Державній Академії легкої промисловості Українини на факультеті «Технологія швейних виробів» на спеціальності «художнє моделювання одягу».

У 2001 – 2003 р. працювала асистентом на кафедрі «Технологія та конструювання одягу» в Київському національному університеті технологій та дизайну на факультеті «Технологія швейних виробів».

У 2002 р. захистила дисертаційну роботу на звання кандидата технічних наук.

У 2003 – 2004 р. працювала на посаді завідувача кафедри дизайну в Інституті післядипломної освіти працівників сфери побутового обслуговування населення у Києві.

У 2006 – 2014 роках працювала у Мистецькому інституті художнього моделювання та дизайну ім.Сальвадора Далі на посаді завідувача кафедри дизайну одягу та заступником завідувача кафедри фундаментальної підготовки.

У 2014 стала стилістом та співзасновником Українського патріотичного арт-проекту в соціальній мережі Facebook. Проект набув великої популярності як серед наших співвітчизників, так і серед громадян різних країн світу.

Має 15 публікацій. Сфера наукових інтересів – інформаційні методи аналізу та пропорціювання одягу промислового виробництва.

Викладає дисципліни: «Дизайн-проектування», «Fashion – ілюстрація», «Композиція».