Cекція дизайну середовища

Кафедра, яка готує фахівців для проектування екстер’єрів та інтер’єрів житлових та громадських будівель (торгівельних, адміністративних, соціально-культурних, тощо), міських та позаміських споруд, ландшафтних ділянок, меблів, виставкових експозицій з елементами фірмової символіки, й надає кваліфікацію-дизайнер середовища. На кафедрі працюють видатні архітектори, дизайнери, мистецтвознавці. 

Консультація приймальної комісії з фаху

“Дизайн середовища”

Дубовий Олексій Володимирович 

+38 (063) 454 64 45

Фахові дисципліни:

Дизайн-проектування середовища, проектна графіка, об’ємно-просторове моделювання, комп’ютерні технології в проектуванні середовища, матеріалознавство в дизайні, технології аранжування, конструювання та інженерія середовищних об’єктів, дизайн меблів, містобудівні основи формування середовища, дизайн виставок і ярмарків, декоративна дендрологія та квітникарство, ландшафтне проектування, озеленення інтер’єрів, світлодизайн.

Михайло Романович

Селівачов

Завідувач секції дизайну середовища, професор

Кандидат мистецтвознавства (1978), Доктор мистецтвознавства (1996), Почесний академік АН Вищої школи України (2008), Професор (2011). Досліджує теорію й історію візуального мистецтва. Автор понад 700 публікацій, редактор-упорядник двох десятків наукових збірників, головний редактор Вісника археології, мистецтва, культурної антропології «Ант» (1999–2010). Членство у творчих спілках: Національна спілка художників України (1986), Міжнародна Асоціація критиків мистецтва (АICA, 2005–2013).

Леонтій Іванович

Барилюк

Старший викладач, заслужений архітектор України, член – кореспондент академій архітектури та будівництва України.

З 1983 року – член Національної спілки архітекторів України.

Нагороджений багатьма почесними грамотами Луганської облдержадміністрації, Національної спілки архітекторів України, Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, тощо.

Під  його безпосереднім керівництвом та за його участю було запроектовано і побудовано значну кількість видатних об’єктів Луганщини та України. Готель на 550 місць в м. Луганську. Проект Детального Планування забудови житлового району «Західний» в м. Луганську. Генеральний план м. Луганська. Храм Св. Георгія на території з-ду «Фагот» в м. Красний Луч Луганської області. Житловий комплекс «Сокіл» на кв. Містечко Щорса в м. Луганську. Адміністративна будівля « Капітал-Хол » по вул.. Херсонській в м. Луганську. Історико-художній музей в м. Стаханові Луганської області (конкурсний проект). Проект планування і забудови Головної площі м. Горлівка Донецької області (республіканський конкурсний проект). Торгово-офісно-розважальний центр по вул. Руська, 242 в м. Чернівці та інші.

Ігор Савич

Бондар

доцент кафедри,

заслужений працівник культури України

перший проректор Київського національного університету культури і мистецтв, доцент кафедри дизайну і технологій, магістр державного управління, автор 7 навчальних посібників та понад 30 наукових і навчально-методичних публікацій.

Викладає дисципліни: “Матеріалознавство в дизайні”, “Конструювання та інженерія середовищних об’єктів”.

Олексій Володимирович

Дубовий

Кандидат сільськогосподарських наук, доцент

Опубліковано майже 40 наукових праць, в тому числі 18 в фахових виданнях, співавтор 3 монографій і наукового посібника. В 2015 році отримав звання доцента кафедри соціально-економічних дисциплін КНУКіМ. В університеті працює з 2010 року. В 2013 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Екологічна оцінка технологій вирощування пшениці озимої в умовах Правобережного Лісостепу України». Сфера наукових інтересів включає вивчення морфологічних, еколого-біологічних, декоративних особливостей рослин, принципів використання в ландшафтному дизайні, їх підбору для побудови флора – і фітокомпозицій при озелененні інтер’єрів та зимових садів, а також вирішення екологічних проблем, як в технології вирощування окремих культур, так і в удосконаленні екологічної культури, викладаючи такі дисципліни як: «Декоративна дендрологія та квітникарство», «Озеленення інтер’єрів» та «Ландшафтне проектування».

Вікторія Ярославівна

Маланюк

Доцент з/н, архітектор-художник,

кандидат архітектури.

Автор 17 наукових праць та 30 публікацій у професійній архітектурній пресі. В університеті працює з 2014 року. У 2000 р. закінчила Академію образотворчого мистецтва і архітектури і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Архітектура будівель і споруд». З 2000 року по 2003 навчалася в аспірантурі архітектурного факультету Національної академії
образотворчого мистецтва і архітектури. Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Архітектурно-композиційні закономірності садибно-паркових утворень Київщини кінця XVIII – початку ХХ ст.» за спеціальністю «Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури». 2007-2012 рр. – креативний редактор архітектурно-будівельного журналу «Особняк» та завідуюча сектором науково-технічних розробок ДП «Український державний
науково-дослідний і проектний інститут цивільного сільського будівництва». Є одним із авторів-упорядників двох видань «Посібника навчального курсу до професійної атестації архітекторів».

Ірина Владиславівна

Швець

Завідувач лабораторії дизайну і технологій,

кандидат біологічних наук, старший викладач

Закінчила магістратуру Національного аграрного університету за спеціальністю «Садово-паркове господарство та ландшафтна архітектура» (2007 р.). Стажувалася за фахом: GS Marketing LTD (2003 р., Велика Британія);   «Flexibоll» (2004–2005 р., Нідерланди).
Захистила кандидатську дисертацію на  тему: «Darmera peltata (Torr. ex Benth.) Voss у місті Києві: морфологія, репродуктивна біологія й аутекологія» за спеціальністю «Лісові культури та фітомеліорація».
Наукові інтереси: інтродукція декоративних рослин, дендрологія, екологія, квітникарство.
Фахові інтереси: декоративне садівництво та ландшафтний дизайн, флористика, фітодизайн закритого та відкритого ґрунту.
Викладає дисципліни «Технології аранжування», «Ландшафтне проектування» та «Ландшафтний дизайн». Автор і співавтор 24 наукових праць.

Андрій Віталійович

Кулик

Старший викладач

Ландшафтний дизайнер, член спілки ландшафтних підприємців України, провідний ландшафтний дизайнер компанії «Nimfea», співзасновник студії дизайну  «Arts LonGa», старший викладач кафедри дизайну та технологій КНУКіМ працює з 2009 року. в університеті. Магістр дизайну, пошукувач КНУКІМ. Учасник багатьох конкурсів та фестивалів. З 2006 року приймає участь у різноманітних Всеукраїнських конкурсах та фестивалях.

Олена Станіславівна

Подволоцька 

Старший викладач

Викладає навчальні дисципліни «рисунок» і «живопис» та очолює підготовчі курси для абітурієнтів, що дає можливість виявити схильність та розкрити творчий потенціал кожного. Наразі отримає третю вищу освіту та завершує навчання у аспірантурі. Має понад 20 років викладацького стажу та низку наукових статей, є людиною з енергійною та здоровою життєвою позицією. У своєму дисертаційному дослідженні займається розвитком просторового бачення у студентів, що дає змогу підготувати професіоналів з неординарним мисленням та широким баченням мистецтва. Вважає дисципліни «рисунок» і «живопис» фундаментом для успішного формування свідомої та творчої особистості, а головним у навчальному процесі – знайти саме своє призначення.

Сергій Андрійович

Юришинець

Асистент кафедри

Випускник Київського національного університету культури і мистецтв факультету дизайну і реклами за напрямком підготовки “Дизайн” кваліфікації “Дизайн середовища”.

Дизайнер житлових та не житлових приміщень, оформлювач, декоратор, пісочний аніматор та реалізатор проектів ресторанів «КИЇВСЬКА РЕБЕРНЯ», «ШЕФ БАР», «КРОПИВА», еко мережі «ПОПЛАВОК», кафе «STAR KAВA» та закладів швидкого харчування «ЧЕБУРЕЧНА» у комплексі бренду «БАТЬКІВСЬКА ХАТА», а також проект «ЗІРКОВИЙ КЛУБ ЛІДЕРІВ МИХАЙЛА ПОПЛАВСЬКОГО» Учасник шоу «УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ»

https://www.instagram.com/limit_design/

https://www.facebook.com/sergiy.yuryshynet

Валерій Федорович

Стрілець

Старший викладач

член спілки дизайнерів України, дизайнер-практик, співзасновник відділів образотворчого мистецтва в Богуславському педагогічному коледжі ім. І.С. Нечуя-Левицького та в Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди, співзасновник спеціалізації «Дизайн меблів» на кафедрі «Промисловий дизайн» в Київському інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука, старший викладач кафедри дизайну середовища. Працював в науково-виробничому і освітньому центрі «Еліта», ексклюзивні меблі, а також періодично бере участь у виставках Спілки художників України, живопис, художнє дерево, батік. Нагороджений грамотами прем’єр-міністра України та Спілки дизайнерів України. Автор 8 наукових статей.