Паоло Веронезе – неперевершений колорист

Лис 20, 2017 | Опубліковано в Новини Факультету | Немає коментарів

Саме сьогодні народився неймовірно талановитий італійський живописець – Паоло Веронезе. Мабуть, ви вже чули це ім’я, і це не дивно! Паоло мав блискучий талант декоратора та обдарованість колориста в живописі.

Він народився в Вероні в сім’ї скульптора Габріеле Кальярі. Навчався у незначного веронского живописця Антоніо Бадиле, якому доводився племінником. З кінця 1540-х років Веронезе почав працювати самостійно.

Його покликанням став монументальний живопис, який надавав йому можливість проявити фантазію, майстерність композиційних задумів, чудовий дар колориста. Він почав, згідно зі збереженими даними, з розписів заміських вілл патриціїв області Венето і фасадів будинків (останні, на жаль, не збереглися).

Уже в цих роботах проявилась святковість, життєрадісність, настільки характерна для творчості Веронезе. У 1553 Веронезе приїхав до Венеції для участі в роботах по прикрасі Палацу дожів. Він виконав декоративні панно і плафони в техніці олійного живопису на полотні.

В кінці 1550-х років Веронезе створює і станкові картини, звертається до написання портретів ( “Граф де Порто з сином Адріано”, Флоренція, приватне зібрання), привносячи в нього елементи жанровости. Станкове полотно “Христос в Еммаусе” (кінець 1550-х років, Лувр) – одне з перших із серії “трапез Господніх”, які буде часто зображувати художник. Легенда про Христа і двох його учнів, які дізналися в подорожнього воскреслого вчителя, інтерпретується як зображення трапези простий венеціанської сім’ї або сцени в трактирі, в скромному інтер’єрі. Навколо персонажів Священного писання розміщені зображення простих людей, серед яких є і портрети замовників, господаря корчми. Подовжений формат картини дозволяє вмістити багато фігур, створити розгорнуте розповідь про легендарну подію.

image image image image

Немає коментарів