Дизайн одягу

Без имени-5

Одна з найбільш відомих кафедр факультету дизайну, в роботі якої поєднується багаторічний досвід підготовки фахівців для модельного бізнесу, нові методики, технології та матеріали. Кафедрою поглиблено розглядаються всі складові створення стилю та іміджу, розробляються колекції прет-а-порте, прет-а-порте-де люкс, реалізуються авангардні та арт-проекти театрального та видовищного костюмів. На кафедрі працюють видатні проектувальники-практики, мистецтвознавці, фахівці фешн- бізнесу, знані спеціалісти в галузі дизайну.

  Пенчук Олександра Петрівна – завідувач кафедри дизайну одягу, кандидат технічних наук (2007), доцент ВАК (2008).
Народилась 18 серпня 1970р. у м. Києві. У 1992р. закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості за спеціальністю конструювання швейних виробів, отримала диплом за кваліфікацією інженер-конструктор-технолог.
З 1992 по 1994р працювала в Київському технологічному інституті легкої промисловості в науково-досліжному відділі інженером-конструктором 2 категорії, з 1996р. працювала у Державній академії легкої промисловості України асистентом на кафедрі технології та конструювання швейних виробів, з 2007р. працювала у Київському національному університеті технологій та дизайну на посаді доцента кафедри технології та конструювання швейних виробів, з 1999р. працювала по сумісництву доцентом в Київському національному університеті культури і мистецтв на посаді доцента кафедри дизайна одягу.

Має більше 40 публікацій, а також розділ у навчальному посібнику. Брала участь у 15 науково-практичних конференціях з виступом та публікацією тез. Наукова діяльність здійснюється за темою „Принципи забезпечення форми та формостійкості одягу з урахуванням властивостей матеріалів” в межах наукового напрямку “Нові науковомісткі технології виробництва матеріалів, виробів широкого вжитку та спеціального призначення”. Дисципліни, які викладає: «Художнє конструювання та моделювання», «Формотворення в костюмі», «Архітектоніка дизайну одягу», «Технологія швейних виробів».

 

IMG_0260Костельна Марія Валентинівна – провідний український дизайнер, старший викладач кафедри дизайну одягу, власник бренду «Kostelni unicum». Почесні нагороди: 1999-2001рр. – лауреат фестивалю «Львівські сезони»; 2001р. – лауреат конкурсу одного плаття «Хрустальний силует»; 2002р. – переможниця 3-ї премії конкурсу «Хрустальний силует» – вручена В`ячеславом Зайцевим; 2000-2006рр. – постійний учасник «Сезонів моди» організованих Іриною Данилевською; 2007-2008 рр. співпраця з брендом Gregori Arber по виготовленню сумок зі шкіри під брендом Bag Kostelni; 2008р. – відкриття індивідуальним показом Lviv fashion Week; 2009 р. створення 2 лінії Kostelni unicum; 2011 рік – участь UFW, Комерційна платформа з брендом «Kostelni unicum” організованим Модним кварталом. З 2000р. і по сьогодні – ательє «Kosteльні», Dim моди KOSTEL`NI. 2008р. великий індивідуальний показ у Палаці Потоцьких м. Львів.

 

  Каневський Олександр Анатолійович – провідний український дизайнер, переможць Української премії в галузі моди BEST FASHION AWARDS 2014 та 2015рр. в номінації найкращий дизайнер чоловічого одягу, дипломант «International Promise» на 7 фестивалі Моди в Мілані для країн пост радянського простору, власник бренду SASHA.KANEVSKI.

 

 

 

 

 

 

 

 Білякович Ліана Миколаївна  – матеріалознавець, аналітик та прогнозист моди, кандидат технічних наук, доцент ВАК, ступінь Ph.D (Doctor of Philosophy in Technical Sciences),професор з/н КНУКіМ. Тренінг-консультант Гільдії виробників одягу України. Автор понад 70 наукових праць. Диплом REFA-International (Німеччина) «Топ-менеджмент європейської fashion-індустрії» (друга вища освіта). Закінчила докторантуру КНУКіМ, готує до захисту докторську дисертацію «Стилістика бароко в моді XVII-XXI ст.: парадигма та ремінісценції». Здійснює керівництво дисертаційними дослідженнями аспірантів КНУКіМ за спеціальністю «Мистецтвознавство». Координатор та розробник проекту створення Галереї української моди «FASHION LAB». Координатор першого фестивалю молодих дизайнерів на базі КНУКіМ «DESIGN-KNUKiM-2008. Uni FESTIVAL». Член журі багатьох фестивалів моди та спеціалізованих виставок. Розробила і впровадила в Україні інвестиційний проект видання міжнародного спеціалізованого журналу «International Textiles». Білякович Ліаною Миколаївною вперше в СНД розроблено і запатентовано нові навчальні дисципліни для ВНЗ – «Прогнозування моди» та «Методологія прогнозування моди» (зміст, концепція, структура, навчальна програма); отримані Свідоцтва про реєстрацію авторського права № 37053 і №37054, видані Державним департаментом інтелектуальної власності України. Білякович Л.М. – засновник наукової школи прогнозування моди в Україні.

 

БубликБублик Анна Олександрівна – дизайнер, доцент, дійсним членом міжнародної громадської організації «Українська Рада Моди» та засновником і власником бренду «Anna Bublik». В 2000 році Анна Бублик стала переможницею відбіркового туру Першого Національного конкурсу молодих дизайнерів одягу «Крок нового тисячоліття». В 2006 році за результатами досліджень в межах Міжнародного конкурсу «Фаворит року» в Україні отримала звання «Фаворит року» в номінації «Дизайнер костюму» та медаль «Фаворит успіху 2006». Протягом семи років існування бренду «Anna Bublik» було вікрито три монобрендові бутіки в Києві (2005), Донецьку (2006) та Дніпропетровську (2008). Сьогодні Анна Бублик власник високоякісного виробництва, високотехнологічого експерименталього цеху. Бренд «Anna Bublik» щорічно демонструє свої колекції на Ukrainian fashion week.

 

 

  Шандренко Ольга Миколаївна – дизайнер, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник, доцент КНУКіМ. Автор більше 20 статей, 10 тез доповідей, автор більше 20 колекцій одягу. Базова кваліфікація — художник-дизайнер. Напрямок наукової діяльності — «Комунікативний дизайн». На даний час працює над дисертаційним дослідженням на тему «Візуальні комунікації моди кінця ХХ початку ХІХ століття». Керівник творчих проектів учасників Міжнародного фестивалю молодих дизайнерів «Design KNUKіM unifestival 2008». Координатор другого Міжнародного фестивалю дизайну та реклами «Молоді дизайнери назустріч Євро-2012» (2009р.). Керівник проектів 10 учасників фестивалю, з яких 8 стали фіналістами та отримали призові місця.

 

 

 

Гамалія Катерина Миколаївна  - мистецтвознавець, кандидат історичних наук, доцент ВАК. Лектор-викладач авторських курсів «Історія мистецтв», «Історія садово-паркового мистецтва», «Історія архітектури та синтезу мистецтв»; куратор і організатор реставраційної, археологічної, екскурсійної практичної діяльності студентів, яка проводиться як в Україні, так і за кордоном; співорганізатор та аналітик виставкової діяльності; автор низки статей про розвиток цивілізацій та культур Стародавнього світу; автор та організатор лекторіїв на базі виставок сучасного мистецтва. 1985-1991 – Київський державний художній інститут, факультет історії та теорії мистецтва (викладачі: П.Білецький, Ю.Асєєв, Л.Міляєва, Г.Заварова, М.Криволапов, В.Джулай, А.Бєляєва); 1992 – Центральний Європейський Університет (CEU) Прага-Будапешт, спеціалізація «Філософія  та психологія мистецтва»; 1991-1994 – аспірантура при Київському інженерно-будівельному інституті, спеціальність історія та теорія архітектури; 1993-1996 – Міжнародний журнал «Индустрия развлечений», головний редактор розділу Україна; 1998 -2012 – Мистецький інститут художнього моделювання та дизайну ім.С,Далі, викладач, завідувач кафедри мистецтвознавства; 2007 – кадидат історичних наук; 2011 – доцент; 2010 – участь в діяльності археологічної групи АНУ по дослідженню фундаментів Десятинної церкви; 2011 – участь в археологічних дослідженнях давніх міст кікладської культури (Греція); 2011 – нагородженна знаком «За розбудову освіти»; 2012 – участь в діяльності трипільської археологічної групи АНУ (Легедзине).

 

Островецька Маргарита Олександрівна  - кандидат технічних наук, доцент ВАК. Є співавтором 5-ти патентів на винаходи , автором чисельних публікацій у наукових виданнях ВАК України та міжнародних виданнях, 12 тез-доповідей на міжнародних науково-технічних конференціях, таких як Dresden Textile Conference 2004 “Textile future of our Life Spheres”, 16-17 june 2004, Dresden. Розробник освітньо-кваліфікаційної характеристики та освітньо-професійної програми для бакалаврів, спеціалістів та магістрів спеціалізації дизайн одягу.

 

 

 

 

 

 

Дементович Тетяна Володимирівна  – завідувач сучасною швейною лабораторією кафедри дизайну одягу, здобувач КНУКіМ. Викладає практичні заняття з дисциплін «Виконання проекту в матеріалі», «Конструювання», «Сучасні технології виготовлення одягу».