Дизайн одягу

Без-имени-1

КОНСУЛЬТАЦІЯ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ФАХУ “Дизайн одягу”

Пенчук Олександра Петрівна
‎+380 67 288 3598

 

Одна з найбільш відомих кафедр факультету дизайну, в роботі якої поєднується багаторічний досвід підготовки фахівців для модельного бізнесу, нові методики, технології та матеріали. Кафедрою поглиблено розглядаються всі складові створення стилю та іміджу, розробляються колекції прет-а-порте, прет-а-порте-де люкс, реалізуються авангардні та арт-проекти театрального та видовищного костюмів. На кафедрі працюють видатні проектувальники-практики, мистецтвознавці, фахівці фешн- бізнесу, знані спеціалісти в галузі дизайну.

 

Фахові дисципліни :

Дизайн одягу: дизайн-проектування, моделювання форми костюма, дизайн матеріалів та аксесуарів, fashion ілюстрація, конструювання виробів, виконання проекту в матеріалі, інноваційні технології в проектуванні одягу, дизайн портфоліо, матеріалознавство та конфекціонування, аналітика світових трендів, виконання проекту в матеріалів, технологія виготовлення fashion виробів.

  Пенчук Олександра Петрівна – завідувач секції дизайну одягу, кандидат технічних наук (2007), доцент ВАК (2008).
Народилась 18 серпня 1970р. у м. Києві. У 1992р. закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості за спеціальністю конструювання швейних виробів, отримала диплом за кваліфікацією інженер-конструктор-технолог.
З 1992 по 1994р працювала в Київському технологічному інституті легкої промисловості в науково-досліжному відділі інженером-конструктором 2 категорії, з 1996р. працювала у Державній академії легкої промисловості України асистентом на кафедрі технології та конструювання швейних виробів, з 2007р. працювала у Київському національному університеті технологій та дизайну на посаді доцента кафедри технології та конструювання швейних виробів, з 1999р. працювала по сумісництву доцентом в Київському національному університеті культури і мистецтв на посаді доцента кафедри дизайна одягу.

Має більше 40 публікацій, а також розділ у навчальному посібнику. Брала участь у 15 науково-практичних конференціях з виступом та публікацією тез. Наукова діяльність здійснюється за темою „Принципи забезпечення форми та формостійкості одягу з урахуванням властивостей матеріалів” в межах наукового напрямку “Нові науковомісткі технології виробництва матеріалів, виробів широкого вжитку та спеціального призначення”. Дисципліни, які викладає: «Художнє конструювання та моделювання», «Формотворення в костюмі», «Архітектоніка дизайну одягу», «Технологія швейних виробів».

 

 

 Білякович Ліана Миколаївна  – матеріалознавець, аналітик та прогнозист моди, кандидат технічних наук, доцент ВАК, ступінь Ph.D (Doctor of Philosophy in Technical Sciences),професор з/н КНУКіМ. Тренінг-консультант Гільдії виробників одягу України. Автор понад 70 наукових праць. Диплом REFA-International (Німеччина) «Топ-менеджмент європейської fashion-індустрії» (друга вища освіта). Закінчила докторантуру КНУКіМ, готує до захисту докторську дисертацію «Стилістика бароко в моді XVII-XXI ст.: парадигма та ремінісценції». Здійснює керівництво дисертаційними дослідженнями аспірантів КНУКіМ за спеціальністю «Мистецтвознавство». Координатор та розробник проекту створення Галереї української моди «FASHION LAB». Координатор першого фестивалю молодих дизайнерів на базі КНУКіМ «DESIGN-KNUKiM-2008. Uni FESTIVAL». Член журі багатьох фестивалів моди та спеціалізованих виставок. Розробила і впровадила в Україні інвестиційний проект видання міжнародного спеціалізованого журналу «International Textiles». Білякович Ліаною Миколаївною вперше в СНД розроблено і запатентовано нові навчальні дисципліни для ВНЗ – «Прогнозування моди» та «Методологія прогнозування моди» (зміст, концепція, структура, навчальна програма); отримані Свідоцтва про реєстрацію авторського права № 37053 і №37054, видані Державним департаментом інтелектуальної власності України. Білякович Л.М. – засновник наукової школи прогнозування моди в Україні.

 

  Шандренко Ольга Миколаївна – дизайнер, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник, доцент КНУКіМ. Автор більше 20 статей, 10 тез доповідей, автор більше 20 колекцій одягу. Базова кваліфікація — художник-дизайнер. Напрямок наукової діяльності — «Комунікативний дизайн». На даний час працює над дисертаційним дослідженням на тему «Візуальні комунікації моди кінця ХХ початку ХІХ століття». Керівник творчих проектів учасників Міжнародного фестивалю молодих дизайнерів «Design KNUKіM unifestival 2008». Координатор другого Міжнародного фестивалю дизайну та реклами «Молоді дизайнери назустріч Євро-2012» (2009р.). Керівник проектів 10 учасників фестивалю, з яких 8 стали фіналістами та отримали призові місця.

 

 

 

 

Гамалія Катерина Миколаївна  - мистецтвознавець, кандидат історичних наук, доцент ВАК. Лектор-викладач авторських курсів «Історія мистецтв», «Історія садово-паркового мистецтва», «Історія архітектури та синтезу мистецтв»; куратор і організатор реставраційної, археологічної, екскурсійної практичної діяльності студентів, яка проводиться як в Україні, так і за кордоном; співорганізатор та аналітик виставкової діяльності; автор низки статей про розвиток цивілізацій та культур Стародавнього світу; автор та організатор лекторіїв на базі виставок сучасного мистецтва. 1985-1991 – Київський державний художній інститут, факультет історії та теорії мистецтва (викладачі: П.Білецький, Ю.Асєєв, Л.Міляєва, Г.Заварова, М.Криволапов, В.Джулай, А.Бєляєва); 1992 – Центральний Європейський Університет (CEU) Прага-Будапешт, спеціалізація «Філософія  та психологія мистецтва»; 1991-1994 – аспірантура при Київському інженерно-будівельному інституті, спеціальність історія та теорія архітектури; 1993-1996 – Міжнародний журнал «Индустрия развлечений», головний редактор розділу Україна; 1998 -2012 – Мистецький інститут художнього моделювання та дизайну ім.С,Далі, викладач, завідувач кафедри мистецтвознавства; 2007 – кадидат історичних наук; 2011 – доцент; 2010 – участь в діяльності археологічної групи АНУ по дослідженню фундаментів Десятинної церкви; 2011 – участь в археологічних дослідженнях давніх міст кікладської культури (Греція); 2011 – нагородженна знаком «За розбудову освіти»; 2012 – участь в діяльності трипільської археологічної групи АНУ (Легедзине).

 

Дементович Тетяна Володимирівна  – завідувач сучасною швейною лабораторією кафедри дизайну одягу, здобувач КНУКіМ. Викладає практичні заняття з дисциплін «Виконання проекту в матеріалі», «Конструювання», «Сучасні технології виготовлення одягу».

 

 

 

 

 

 

 

jD9VBlBB9nwГардабхадзе Ірина Анатоліївна – С.н.с.,  доцент ВАК Грузії, доцент ВАК України, професор кафедри дизайну одягу КНУКіМ
За період роботи дизайнером перспективно-виставкових та промислових колекцій нею створено більш 1000 моделей одягу різноманітного асортименту.
Розроблено більш ніж 100 науково-методичних праць, 33 статті у фахових виданнях. Праця «Сучасний одяг: науковий підхід до вирішення проблем дизайну» рекомендована Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності «Дизайн» спеціалізації «Дизайн одягу».
Постійній керівник розробкою студентських колекцій,  підготовкою к конкурсам та фестивалям моди. Серед підготовлених під художнім керівництвом студентів-учасників показів – 65 фіналістів, 50 володарів призових місць, 3 Grand Prix.

UKVopHaVM0k Харітонцев Кирило Аркадійович – провідний український дизайнер одягу, стиліст. Навчався на кафедрі дизайну одягу КНУКіМ. Створював аксесуари для колекції Kostel’ni SS 2015 Lviv Fashion Week. Розробив власну капсульну колекцію «Umberto» спираючись на творчість живопису кубо-футуристів. Розробляв і виготовляв луки для тематичних фешн відео в співробітництві з фотостудією «ANRE». Приймав участь в 3 Всеукраїнському фестивалі дизайну та реклами «НАЗУСТРІЧ ЄВРО-2012» (І місце).

ILtPOizD_2w копияЛебедєва Альона Ігорівна – зав. лабораторією секції дизайну одягу