Джованні Оттонелло: «Ви повинні відчувати пристрасть до своєї справи!»

615-700x422
Бер 18, 2016 | Опубліковано в Майстер-класи | Немає коментарів

На Факультеті дизайну і реклами КНУКіМ відбувся майстер-клас креативного директора італійського Istituto Europeo Di Design Джованні Оттонелло.

BP5R4359copy

На зустрічі також була присутня й голова приймальної комісії IED для україномовних студентів в Мілані Ольга Мєлкова.

Джованні Оттонелло у світ моди прийшов, вивчаючи текстильні технології і дизайн, працював у будинку моди Сальваторе Феррагамо, співпрацював із режисером і сценографом Малого театру Мілана П’єром Луїджі Піцци. Джованні є консультантом люксових брендів «Bottega Veneta», «Hugo Boss», «La Martina», «Mandarina Duck», «Rubelli». В Італії Джованні Оттонелло є креативним директором Європейського інституту дизайну. Цей навчальний заклад відкриває виняткові перспективи в постійно мінливому мистецтві дизайну, дозволяє досягти власного стилю, впізнаваного у всьому світі. У 2015 році Європейський інститут дизайну став офіційним партнером Ukrainian Fashion Week.

В Україну Джованні Оттонелло приїхав для участі у 38-му Ukrainian Fashion Week, де дизайнер виступить із лекцією «Що таке творчість? Оцінка портфоліо». Але саме Київський національний університет культури і мистецтв став першим закладом, у якому Джованні провів такий мистецький захід.

mini

Представив гостя Михайло Поплавський, який зазначив: «Ми продовжуємо співпрацювати з видатними дизайнерами світу та переймати їхні майстерність і досвід. Сьогодні наш гість – відомий італійський дизайнер Джованні Оттонелло! У найближчий час плануємо підписати договір про подвійний диплом з Європейським інститутом дизайну (Мілан, Італія). Талановитій молоді, яка захоче скористатися такою можливістю, – обов’язково допоможемо у її прагненні».

Джованні Оттонелло розповів, чого чекають від молодих дизайнерів у Європі, де шукати натхнення, та який напрям обрати для своєї діяльності. До того ж зараз маестро шукає нові таланти, тому кожен зі студентів мав змогу продемонструвати Джованні свої роботи й отримати пораду.

4

Найголовнішим у роботі дизайнера митець вважає відсутність творчих меж. Джованні Оттонелло зауважує, що сучасному представнику сфери моди, треба вміти бачити речі з іншого боку та не боятися виставляти напоказ це сприймання. «Роботодавці шукають тих, хто бачить цей світ інакше. Адже якщо ви бачите те, що бачить роботодавець, то все це він зможе знайти й без вас у Google, а ви йому просто не потрібні», – наголосив спікер. Свою точку зору Джованні продемонстрував на прикладі того, як по-різному можна сприймати одне й те саме зображення, просто дивлячись на нього під різним кутом.

BP5R4414

У пошуках натхнення маестро порадив студентам звертатися до минулих епох. За його словами, у мистецтві взагалі не буває випадковостей. Усе зроблене так, щоб наш мозок порівнював нову інформацію з тією, що вже бачив чи чув. «Взагалі момент мистецтва – це коли звичний предмет інтерпретований у іншій формі», – зазначив дизайнер. Зауважив митець також й те, що людина, яка не бачила такі кінострічки як «Сніданок у Тіффані» та «Віднесені вітром», не зможе працювати у сфері дизайну: «У нашому світі усе пов’язане: мода, культура, кінематограф. І те, що ви бачите зараз на екранах, ви точно бачили колись в музеї чи на показах мод». Відслідкувати залежність сучасного від минулого Джованні запропонував студентам на прикладі його власного акаунту в Instagram. Таку практику лектор застосовує і на своїх учнях у Європейському інституті дизайну (IED).

8

Майбутнім українським дизайнерам Джованні Оттонелло порадив жити своєю справою, не боятися втілювати у життя найнесподіваніші ідеї. Також він підкреслив важливість навчання, зауваживши: «Для того, щоб ви мали успіх, вам варто не просто вчитися, а навчатися. Це, як дивитися й бачити, – різні речі. Ви повинні відчувати пристрасть до своєї спеціальності!»

1

Наприкінці зустрічі Джованні Оттонелло разом із головою приймальної комісії IED для україномовних студентів в Мілані Ольгою Мєлковою презентували нові навчальні проекти та висловили свої щирі побажання про присутність серед студентів Європейського вишу КНУКіМівців.

Немає коментарів

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *