Fashion VS Дизайну

IMG_81201-700x406
Лис 09, 2015 | Опубліковано в Майстер-класи | Немає коментарів

КНУКіМ активно сприяє розвитку розуміння студентами практичної сторони обраних спеціальностей, залученню їх до реального виробничого процесу й поступовому усвідомленню специфіки робочого ринку.

На Факультеті дизайну та реклами КНУКіМ відбувся авторський майстер-клас від визначної постаті українського fashion-простору. Федір Возіанов – відомий дизайнер, власник бренду Fedor Vozianov. Розвиває стиль естетичний авангард, який призначений для street wear (вуличного одягу).

IMG_8102

Головним завданням свого виступу спікер визначив роз’яснення молоді чіткої різниці між поняттями «fashion» і «дизайн», а також тенденції їхнього співіснування в сьогоденні. Адже мода завжди визначалася характеристиками тлінності, швидкої зміни, а останнім часом ще й відсутністю новаторства.

Говорилося і про полістилізм. Відколи перестали створюватися нові стилі, відтоді мода почала використовувати тільки спадок поколінь. Загалом уже тривалий час дуже активно запроваджуються теоретично нові, але фактично майже нічим не відмінні від попередніх стилі. Возіанов проводить цікаву паралель між модою і ритмом людського серця. «На початку ХХІ ст. цей ритм перетворюється на суцільну лінію стильової кардіограми», – стверджує він.

Важливою підтемою став розгляд кризи виробництва натуральних тканин і збільшення – синтетичних. Відходи від текстильних фабрик негативно відображаються на стані навколишнього середовища і сприяють глобальному потеплінню.

Спікер продемонстрував кілька коротких відеофільмів про його нову колекцію «VOZIANOV SS16», а також розповів невідомі для ЗМІ цікавинки про ідейний задум та проблеми, що виникли під час його втілення в життя. Унікальність колекції полягає у створенні одягу із тканин геометрично правильних форм. В основі – коло, квадрат і хрест (як і в Малевича).

Ще під час перегляду фільму студенти почали зацікавлено перешіптуватись, а по завершенні здивували гостя численними запитаннями.

IMG_8101

Для багатьох майстер-клас від Федора Возіанова став потужним поштовхом до творчості, своєрідним джерелом натхнення. Дехто почав накреслювати ескізи прямо під час зустрічі!

Наприкінці дизайнер дав кілька порад майбутнім фахівцям: «Для людини, яка займається справою професійно, не повинно існувати меж. Потрібно володіти глобальним поглядом, тримати очі розплющеними, а розум – напруженим».

Ідея інтерпретації трьох символів (кола, квадрата, хреста) в одязі надихнула на нові ідеї створення fashion-продуктів. КНУКіМівці вийшли з аудиторії в піднесеному настрої, але обережно й повільно. Очевидно, щоб не розгубити творчі іскорки геніальності…

Немає коментарів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>