3 неймовірних архітектора, чиї скульптури прикрашають світ

3 неймовірних архітектора, чиї скульптури прикрашають світ

У світі архітектури існує своя грамота, що має на увазі не тільки знання основних стилів та напрямків, але і людей, які їх створювали і продовжують вносити свій вклад в розвиток сучасної архітектури: знання кращих діячів сучасності. Вони визначають не тільки зовнішній вигляд міст, а й спосіб мислення цілого покоління.

Заха Хадід (Zaha Hadid) – перша жінка-архітектор, що отримала Прітцкерівську премію. Унікальність стилю і форм не відразу знаходить своїх шанувальників, але завдяки наполегливості та чіткої впевненості в своїй правоті, незабаром Заха Хадід підкорила весь світ дивовижними будівлями в стилі деконструктивізму, її часто називали ще більш геніальної, ніж Френк Гері. На її рахунку 950 завершених проектів в 44 країнах світу, які вражають свідомість будь-якого, хто їх бачив. Хадід стала не тільки одним з найбільших архітекторів сучасності, а й одним з найвпливовіших мислителів планети 2010 року за версією журналу «TIME», яскравою медійної особистістю.

Сантьяго Калатрава – іспанський архітектор, стиль якого визначають як біо-тек (неорганічна архітектура) або романтичний хай-тек. У Цюріху заснував свою першу студію, яка виконує невеликі замовлення і бере участь в численних архітектурних конкурсах. Незабаром Калатрава отримав свій перший велике замовлення, з якого починається активна реалізація ідей архітектора.

Ним став проект залізничного вокзалу в передмісті Цюріха. У 1986 році Калатрава спроектував міст «9 жовтня» в Валенсії, а вже в 1987 році отримує премію Міжнародного союзу архітекторів їм. Аунусте Перрет, яка стала першою з численних нагород, звань і премій. Будинки Калатрави балансують на межі архітектури, інженерії та скульптури. Сантьяго є єдиним в світі архітектором, чиї роботи виставляються в Музеї сучасного мистецтва і Музеї Метрополітен в Нью-Йорку.

Норман Фостер – британський архітектор, засновник стилю хай-тек в архітектурі, власник компанії Foster + Partners. Перед Фостером не стояла задача створювати об’єкти, ідеально вписуються в загальну архітектурну середу міста, за що він піддавався численної критики. Особливо глузування торкнулися хмарочоса Мері-Екс, який отримав жартівливе прізвисько «cucumber» (з англ. «Огірок»). Проте архітектор не приступали своїми принципами і залишається вірним своїй стилістиці. Так в 2008 році в життя втілюється проект найбільшого терміналу аеропорту в Пекіні. На рахунку Нормана Фостера понад 100 завершених проектів, 7 з яких іменуються не інакше як «7 чудес Нормана Фостера». Він є лауреатом Імператорської і Прітцкерівської премій.

Стаття взята з сайту https://ukraineartnews.com/news/news