День сліпих : сліпі хужожники

Сьогодні відзначається Міжнародний день сліпих!

До 18 століття світ не знав навчальних закладів для сліпих.

Валентин Гаюі вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту.

Валентин Гаюі – відомий педагог, що заснував в Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих.
Він розробив рельєфно-лінійний шрифт «унциал». Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає «рівний по довжині одній унції». Це були великі рівні літери, видавлені рельєфом на щільному папері. Головне досЗа книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися аж до винаходу Луї Брайлем рельєфного шрифту (в 1829 році француз Луї Брайль – вихованець Паризького національного інституту для сліпих дітей розробив універсальну систему рельєфно-крапкового шрифту, який знайшов поширення у всіх країнах світу).тоїнство «унціала» полягало в тому, що за допомогою цього шрифту можна було навчати сліпих дітей читанню.

Сьогодні в світі – приблизно 124 мільйони сліпих людей.
У багатьох країнах світу в Міжнародний день сліпих проводяться заходи, мета яких привернути увагу суспільства до людей, які втратили зір, і зі слабким зором, а також створити умови для всебічного участі цих людей у ​​житті суспільства, розширення їх можливостей отримання знань та інформації за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів, підвищення їх зайнятості, в цілому поліпшення способу життя цих люд їй.
Один із таких засобів – це створення художніх шкіл для сліпих людей та людей зі слабким зором.

Словосполучення «сліпий художник» відразу викликає багато питань, головний серед яких «Як ?!» і емоцій, серед яких панують здивування і
недовіру.
Тим часом, у світі не так мало незрячих людей, які займаються образотворчим мистецтвом.
Ось,наприклад, декілька сліпих художників з самих різних країн світу:

Сергій Поползин який мріяв бути художником з дитинства.

Щоб орієнтуватися в просторі майбутнього полотна, він встромляє в полотно голки, а іноді користується вирізаними з картону трафаретами. Щоб розрізняти тюбики з фарбою, художник зробив на ковпачках надрізи різної форми.

Есреф Армаган
60-річний Есреф – національна гордість Туреччини. Він народився сліпим в бідній сім’ї, ніколи не вчився не те що живопису, але навіть грамоті. Сам навчився писати і друкувати на клавіатурі. А коли йому було 25, він спробував малювати олійними фарбами. Замість кистей Есреф використовує власні пальці.

Джон Брамлітт

Його роботи з успіхом продавалися в 20 країнах світу. Він є автором книги «Людина, що кричить у темряві», в якій описав своє життя як подорож по новій території – території сліпоти. Малювати Джон почав, щоб перетворити своє життя Джон Брамлітт працює консультантом для музейних розвиваючих програм. Студії, які він організовує, унікальні: тут на рівних присутні не тільки любителі і професійні художники, а й люди з обмеженими можливостями, для яких Брамлітт відкриває світ мистецтва завдяки випробуваним на собі адаптивним технікам і методам.- і зумів заново знайти втрачену було радість, знову повернутися в світ людей.