Коко Шанель: цікаві факти і цитати.

Коко Шанель: цікаві факти і цитати.

Коко Шанель, уроджена Габріель Бонё Шанель – безсмертна, як її маленьке чорне плаття, духи Chanel №5 і висловлювання, що жінка до п’ятдесяти років отримує ту особу, яку заслужівает.Желаніе займатися жіночими нарядами виникло у Габріель Шанель під впливом багаторічної життя в притулку – діти там носили сумну однаковий одяг, і коли у дівчини з’явилася можливість одягатися так, як їй хочеться, вона вирішила зробити це своїм покликанням.

Тяга ж до мінімалізму виникла на противагу пишності нарядів дам «півсвіту». Деякий час Шанель проживала зі своїм покровителем на вулиці, де було багато публічних будинків, і для того, щоб відрізнятися від їх мешканок, вона стала носити строгі стримані костюми і маленькі шляпкі.Свою першу популярність Габріель Шанель набула аж ніяк не завдяки створенню одягу. Її «дебютом» стали дамські капелюшки. Один з її близьких друзів допоміг їй відкрити капелюшний магазин, де вона торгувала своїми творіннями. Реакція на товар була неоднозначною. Багато хто звинувачував Габріель в зайвому авангардизму. Однак вже дуже скоро за капелюшками «від Шанель» стали приїжджати дами з усієї Франції.
По темі

Модні трендсеттери: хто вони?
уроки стилю
24 червня 10:40

Маленьке чорне плаття: його історія і майбутнє
уроки стилю
12 серпня 10:10

Ікона стилю: Айріс Апфель
уроки стилю
20 травня 12:40
Вважається, що своє прізвисько «Коко» Габріель Шанель отримала під час своєї бурхливої ​​молодості, коли працювала співачкою в кабаре. Вона виконувала дві пісеньки, в яких згадувалися курчата ( «Coco»), і нібито саме за це її і прозвали «курчати». Однак є і ще одна версія: батько, з яким Коко Шанель практично не спілкувалася, свою дочку за маленький зріст і худорлявість кликав курчам, і коли Габріель вирішила взяти собі псевдонім, вона згадала про своє дитяче прізвисько.

Прототип відомого всьому світу клатча придумала Коко Шанель. Хтось втрачає рукавички і парасольки, а вона вічно залишала всюди свої ридикюлі. До того ж, за її твердженням, через необхідність тягати сумку в руках у неї почали боліти кисті. Ця велика жінка і тут знайшла вихід з положення, винайшовши маленьку сумочку на довгому ланцюжку, що стала вже класикою моди, – модель Chanel 2.55.Коко Шанель не розлучалася з ножицями, вони завжди були при ній – в сумочці або на мотузочці на шиї. Одного разу на якомусь прийомі вона буквально пошматувала наряд однієї зі своїх манекенниць, яка з’явилася туди в плаття від іншого відомого кутюр’є. При цьому Коко заявила, що тепер наряд виглядає набагато елегантніше. Цей епізод увійшов у фільм «Коко до Шанель» з Одрі Тоту в головній ролі.

Коко Шанель не визнавала викрійки. Вона створювала свої творіння, огортаючи тканинами манекенниць і сміливо зрізуючи зайве. Тим не менш, вона стала першим кутюр’є, який, маючи безпосереднє відношення до високої моди, випустив свою колекцію одягу в промисловому масштабі.

В образі жінки для Коко Шанель було важливо все, саме тому її інтереси поширювалися не тільки на одяг, але і на взуття, і на аксесуари, і на зачіски. Однак було те, що займало в її житті і в її діяльності особливе місце – парфум. Свій перший аромат вона створила, змішавши в вільних пропорціях 80 компонентів. І отримала безумовний шедевр, який ми знаємо під назвою Chanel №5.