Композиція з геометричних фігур

Композиція з геометричних фігур

Для складання композиції використовуються фігури різних геометричних форм. Важливим правилом при створенні малюнка, є: що предмети повинні саме перетинатися або накладатися один на одного, і потрібно уникати з’єднання граней сусідніх предметів в одній площині.
Особливість завдання полягає в тому, що образ становить композицію, предмети, їх положення, розміри, ракурси створюються в уяві учня, грунтуючись на творчих здібностях, знаннях побудови геометричних форм і умінні відобразити свої ідеї на аркуші.

Для більш ефектного малюнка врізки вигідніше розташовувати в просторі, не зображуючи площину і лінію горизонту, уявити, що предмети висять в повітрі і малювати їх можна з будь-якого боку, так ракурси врізок і перетинів виглядають більш ефектно, а в деяких випадках більш наочно. Особливо видовищними виходять види знизу, яких у звичайній постановці неможливо побачити.

Бажано зображати об’єкти в розмірному один одному масштабі, тобто не поєднувати великий куб і врізаний в нього маленьку кульку, від цього абрис перехрещення не буде ясним і виразним.

Велике значення для виразності композиції має підсумковий силует. Іноді абрис майбутньої роботи може задавати форму для групи предметів, роблячи композицію більш пластичної і оригінальною.