Кухня для життя: слідами iSaloni

Кухня для життя: слідами iSaloni

Людина – істота досить самостійна. Може вирішувати, з ким прокидатись вранці та ділити вечерю, щоранку їздити в офіс чи бути фрілансером, коли одружуватись і народжувати дітей. Але ДЕ спати, НА ЧОМУ готувати їжу, ЯК приймати гостей за неї вирішують на Salone del Mobile.Milano – головній події року в галузі дизайну інтер’єру.

Ми також там були, дивились-нотували-надихались і вам розповімо. Починаємо серію блогів: «слідами iSaloni». Цього року увага виставки була прикута до кухонь і ванних кімнат – в рамках основної виставки пройшли бієнале EUROCUCINA та SALONE DEL BAGNO.

Починаємо з перших. Кухня, в якій хочеться жити.

Це таке місце у нашому домі, де дизайнерська думка повністю підвладна технологічним рішенням. Яка б не була вона красива, якщо буде незручною і непрактичною – через місяць зненавидите її. Звісно, якщо перебуваєте з нею у тісних стосунках, а не тільки на ранкову каву зустрічаєтесь.

title

OFFICINE GULLO

title

ERNESTOMEDA

Pocket door та приховані робочі зони

У закритому положенні pocket door – це звичайна шафа. Відкриваєте її і починається магія. Дверцята заїжджають в шафу і маємо приховану робочу зону: з плитою, стільницею, усіма баночками-приправами, мікрохвильовками і блендерами. Ідеальне рішення для педантів, які не зможуть всидіти на місці, якщо під час вечері з друзями помітять «ляпку» на плиті.

Передові фабрики уже кілька років експериментують з pocket door, цього року це рішення можна було знайти майже у кожного порядного виробника. А значить скоро і в вашій квартирі.

title

TM ITALIA

title

SCAVOLINI

Круглі обідні столи зі вставкою по центру

Досить довгий час на кухнях панували обідні столи прямокутної форми. Останні кілька років прослідковується нова тенденція – круглобокі повертаються в наші оселі. І не самі, а зі вставкою в центрі. Починалась ця історія з функції – щоб крутити внутрішню частину і таким чином легше дотягуватись до страв. У деяких фабрик ця функція залишилась, у деяких внутрішня частина нерухома і працює тільки на «красиво».

title

title

Приховані витяжки

Здається, ера, коли виробники техніки втілювали у своїх витяжках найсміливіші ідеї, минає. Їх знову ховають. Або, як мінімум, додають функції – декорують додатковими полицями.

title

BAUFORMAT

title

HAECKER

title

VARENNA

Технічна зона

Цікавим рішенням для кухні також є планування, за яким загальна глибина кухні складає 90 см, а робоча – 60 см. Тобто маємо 30 см технічної зони. Наприклад, для дрібної техніки біля робочої зони – для тих, хто любить, щоб усе було під рукою. Або як декор для нелінивих.

title

VALCUCINE

Відкриті полиці над стільницею

На нашу думку, найкраще поєднуються з pocket door – де все, що треба сховати, ховається, а все що для краси – розставляється у відкритих зонах. Знову ж таки з точки зору практичності – спірне рішення. Але гарно ж!

title