Ландшафтний дизайнер: хто це?

Особливості професії
Завдання ландшафтного дизайну – створення гармонійного простору, в якому поєднуються краса і зручність. Будь-дизайн передбачає виразні засоби, елементи, фарби, технічні прийоми. Для ландшафтного дизайнера такими засобами є рослини, частини природного ландшафту, споруди, садові аксесуари.

Проектування ділянки починається з розробки художньої концепції і попереднього плану. При цьому враховується, як будуть розсаджені рослини, як вони будуть поєднуватися один з одним. Наприклад, родинні рослини потрібно висаджувати поблизу один від одного, тому що без «взаємної підтримки» вони будуть виглядати недостатньо пишно, а в образі ділянки залишиться якась незавершеність. Але занадто тісний посадка не дає рослинам як слід розвиватися.

Важливі якості
Художній смак, любов до природи, здатність до проектування, здатність до конструктивного спілкування.

Знання та навички
Знання законів дизайну, пізнання в ботаніці, вміння малювати, знання спеціальних комп’ютерних програм (AutoCad і т.п.). Часто потрібне вміння скласти кошторис проекту (обсяг і вартість робіт і матеріалів).

Кому підходить професія

Професія ландшафтного дизайнера підходить цілеспрямованим людям, які завжди прагнуть більшого. Найважливішим якістю є добре розвинена пам’ять. Адже у дизайнера ландшафтів дуже широкий спектр різнобічних обов’язків. Творче мислення дуже важливо, адже поки замовник вам розповідає, чого він бажає, ви вже повинні в голові продумати вигляд майбутньої території. Комунікабельність допоможе зробити так, щоб замовник вибрав саме ваші послуги і залишився задоволений результатом. Організаторські здібності та вміння керувати роботами мають велике значення, адже ви будете керувати будівельниками, які виконують прокладку комунікацій і весь спектр важкої фізичної праці. Стресостійкість. Дана якість важлива, адже якщо замовник не в настрої, або матеріали привезли зовсім не ті, що ви замовляли, а терміни підтискають.

На відміну від садівника, дизайнер не займається доглядом за рослинами. Він далеко не завжди займається їх посадкою – це робота садівника. І тим не менше, дизайнер повинен добре розбиратися в рослинах, представляти їх зовнішній вигляд в перспективі (найчастіше вони висаджуються в землю у вигляді маленьких живців або насіння), враховувати їх сполучуваність не тільки естетичну, але і за часом цвітіння, вимогам до умов харчування , висвітлення та поливу. Все це повинно гармоніювати з існуючими будівлями, інфраструктурою, навколишньою природою. Для гарного дизайну характерна врівноважена композиція елементів. Стихійність в розташуванні елементів може надати ділянці занедбаний вигляд, а абсолютна симетрія виглядає неприродно. Існують різні стилі і напрямки ландшафтного дизайну, і хороший фахівець розбирається в них, вміє їх використовувати.

В нашому університеті Ви також зможете  навчитися розумітися на ландшафтному дизайні  та правильно використовувати знання на практиці.