Маталі Крассе: тонка межа між життям та мистецтвом

Маталі Крассе: тонка межа між життям та мистецтвом

Маталі Крассе − дизайнерка нової генерації, яка за допомогою своїх проектів змінює предметне середовище повсякденного існування людини, спонукаючи до пошуку нових сенсів життя. Квінтесенція її задумів − вміти жити разом: у родині, з сусідами, незнайомцями, природою. В свою чергу, мистецтво робить життя цікавішим та захоплюючим.

Для Маталі немає нічого цікавішого, ніж людина та її стосунки з іншими людьми, оточуючими предметами. Випробовуючи нові способи адаптації, нав’язані соціальними та культурними кодами нашої повсякденності, її проекти втілюють одночасно соціальну, екологічну та мистецьку мету. Зокрема, будинки-сільвестри (з французької sylvestre − лісовий; що росте в лісі), збудовані посеред лісу, в рамках мистецького проекту, у такий спосіб, щоб не порушити гармонію флори та фауни. Це альтернативний спосіб приймати гостей, який знайомить кожного з мистецтвом через вміння співіснувати з природою, адже навколо ллється спів птахів та інші звуки природи.

Проект виявився настільки цікавим, що Міністерство культури Франції долучилося до ініціативи та надало офіційного статусу об’єднанню організаторів цього проекту. 

Роботи Маталі Крассе не піддаються тенденціям, моді, тому що це те, що приходить та зникає, це те, що знаходиться на поверхні. Саме тому потрібно вдивлятися глибше – в самісінькі основи. Звідси її цікавість до декоративно-прикладного мистецтва: речі мають практичний вжиток, а не лише є предметом естетичної насолоди.