Виставка української художниці в Нью Йорку стала значущою подією в світі мистецтва

Виставка української художниці в Нью Йорку стала значущою подією в світі мистецтва

Американський портал Artnet News назвав в числі 11 головних культурних подій тижня в Нью-Йорку виставку української художниці Зінаїди “4.5.0.”.
Згідно з повідомленням Artnet News, це перша персональна виставка Зінаїди в США. У фокусі виставки – образи і міфи, що оточують тематику жінки і жіночої ідентичності, які художниця черпає з української культурної спадщини.

Портал повідомляє, що назва виставки “4.5.0.” – це код, раніше використовувався українськими військовими і планував “все спокійно”; пізніше ветерани АТО трансформували цей код в побажання миру. Мета проекту – пошук об’єднуючої, сучасної ідентичності для України.
Перша персональна виставка Зінаїди триватиме в арт-центрі WhiteBox до 5 липня. На відкритті 1 червня також буде показаний перформанс “Калина” на основі фрагмента відео Зінаїди “Трансформація”.

Крім перформансу, в рамках виставки відбудеться презентація ARTREHUB – проекту, в рамках якого художниця проводить в Україні арт-реабілітаційні тренінги для учасників АТО і постраждалих під час конфлікту на Донбасі.
Арт-центр WhiteBox був відкритий в 1998 році в Нижньому Манхеттені (329 Broome Street). Позиціонується як “некомерційне художній простір”.

Зінаїда – відома українська художниця, яка брала участь в групових виставках в Нью-Йорку і Маямі. “Я хочу, щоб мої роботи стали інструментом для створення позитивного уваги до України”, – каже Зінаїда.

Стаття взята з сайту: https://ukraineartnews.com/news/news