ДИВОВИЖНІ ФАКТИ ПРО СУЧАСНИЙ ДИЗАЙН ІНТЕР’ЄРУ

ДИВОВИЖНІ ФАКТИ ПРО СУЧАСНИЙ ДИЗАЙН ІНТЕР’ЄРУ

1. Створюючи знаменитий диван «Губи», Сальвадор Далі увічнив рот своєї дружини Гали. Повна назва дивана – «Губи Мей Уест». Далі виготовив його на прохання шотландського мецената Едварда Джеймса за мотивами власної картини «Обличчя Мей Уест» (використане в якості сюрреалістичної кімнати) і пізніше неодноразово повторював.

2. Розробляючи один зі своїх об’єктів, голландський дизайнер Марсель Вандерс надихався формою крапель мокротиння, що вилітають з людського носа при чханні. Цей об’єкт – ваза Airborne Snotty. Марсель випустив її в п’яти варіантах – «Нежить», «Грип», «Хронічний риніт», «Поліноз» і «Синусит».

3. Найдорожчим дизайнерським об’єктом у світі (проданий на аукціоні за 1 375 000 доларів) став алюмінієвий шезлонг. Шезлонг Lockheed Lounge, дизайн Марка Ньюсона для Pod, «засвітився» в кліпі Мадонни «Rain».

4. За відновлення свого маєтку Шам-де-Батай французький декоратор Жак Гарсіа був удостоєний ордена за заслуги перед сільським господарством. Він отримав його за успішну реконструкцію парку при замку. Орден Почесного легіону у декоратора також є, але був отриманий набагато раніше.

5. Визнаний культовим дизайнерським об’єктом комп’ютер Macintosh фірми Apple отримав свою назву на честь сорту яблук «Макінтош». Це був улюблений сорт Джефа Раскіна – автора ідеї персонального комп’ютера Macintosh.

6. Модельєр Крістіан Лакруа оформив інтер’єри швидкісних поїздів TGV. Він виграв конкурс, обійшовши кількох сильних конкурентів, в тому числі модний Будинок Kenzo. Вагони поїздів, що розвивають швидкість до 350 кілометрів на годину, оформлені пурпуровою гамою з акцентами червоного.

7. Меблі з колекції Prive Філіпа Старка для Cassina спеціально розроблена для сексу (в тому числі з використанням наручників) .Старк навіть написав про колекцію вірші з еротичним підтекстом. Подушки і підлокітники кріпляться на розсувних залізних стійках, до яких зручно пристібати наручники.

8. Найвідоміші об’єкти Арне Якобсена називаються «Лебідь» і «Яйце». Крісла Swan ( «Лебідь») і Egg ( «Яйце») виробляються компанією Fritz Hansen.

9. Подружжя Чарльз і Рей Імс почали свою кар’єру в дизайні з виробництва медичних лубків. У 1941 році Імси спорудили у себе в квартирі машину для штампування виробів з гнутих фанер. Перше замовлення надійшло від американського флоту: потрібно було виготовити 5000 лубків для зламаних ніг. Пізніше подружжя зайнялося виробництвом меблів.

10. Кажуть, що в Швеції досі не скасований так званий закон про відкриті вікна. Згідно із ним, відповідні отвори залишаються відкритими, без завіс і інших перешкод, щоб сусіди могли переконатися в тому, що всі живуть «за коштами». Зрозуміло, виконувати подібні норми навряд чи погодиться будь-яка нормальна сучасна людина. Їх можна віднести до курйозів. Штори виконують сьогодні занадто багато корисних функцій, щоб було допустимо нехтувати наявними можливостями.